-->

Bölgenin En Büyük Organizasyonu BATIKAF'ın Etkinlik Duraklarından Biri de Fakültemizdi

28 Mart 2022

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Yetenek Her Yerde temasıyla bu yıl Mart ayı boyunca 11 bölgede düzenlenen Bölgesel Kariyer Fuarları’nın sonuncusu Batı Karadeniz Kariyer Fuarı (BATIKAF), 16 paydaş üniversite ve meslek odalarının iş birliğiyle, 25 ve 26 Mart 2022 tarihlerinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Kongre Merkezi, İzzet Baysal Kültür Merkezi, Spor Salonlarımız ile fakülteler ve açık hava stantlarında yürütülen bölgenin en büyük kariyer fuarı BATIKAF’a, Üniversitemiz öğrenci ve mezunlarının yanı sıra paydaş üniversitelerin misafir gençleri de katıldı.

BATIKAF’ın organizasyon durakları arasında yerini alan fakültemizde açılan stantlara ve toplantı salonlarında gerçekleştirilen etkinliklere büyük ilgi gösterildi.

Fuara Katılan Kamu Kurum ve Kuruluşları ve Özel Sektörden Önemli Katılımcılar Organizasyona Güç Kattı

BATIKAF; Altın, Gümüş ve Bronz sponsorlarımız olarak, uluslararası, ulusal ve yerel alanda Türkiye lideri 314 işverenin katıldığı, 150’ye yakın etkinliğin gerçekleştirildiği ve 35 bini aşkın öğrenci ve mezunun kayıtlandığı Batı Karadeniz’in en büyük kariyer organizasyonu oldu.

Öğrencilerin İlgisi Tüm Etkinliklerde Yoğundu

İki gün boyunca çok kapsamlı ve renkli kariyer programları, atölye çalışmaları, mülakat simülasyonları ve sanat faaliyetlerine katılma fırsatı yakalayan gençler, Ar-Ge ve İnovasyon, Nanoteknoloji, Uzay Çalışmaları, Yazılım ve Siber Güvenlik, Bilişim, Yapay Zeka, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama, Gazetecilik, Finans ve Finans Teknolojisi, İhtisas Üniversiteleri, Yükseköğretim ve Kalite, Hukuk, Sağlık, Turizm, Psikoloji, Spor, İlahiyat, Gastronomi, Girişimcilik  ve Sosyal Sorumluluk alanlarında düzenlenen 150’ye yakın etkinlikten dilediklerini takip ettiler. Stant alanlarında, iş dünyasının önde gelen kurum ve firma yönetici ve temsilcileriyle, mülakat, iş ve staj görüşmeleri yaptılar.

 

FAKÜLTE DUYURULARI

Top