< < Emekliye Ayrılan İdari Çalışanlarımıza Veda Resepsiyonu Düzenlendi

Emekliye Ayrılan İdari Çalışanlarımıza Veda Resepsiyonu Düzenlendi

27 Aralık 2021

Fakültemizin genel idari hizmetler kadrosunda uzun yıllardır görev yapan Bilg. İşl. Metin ALKAN, Bilg. İşl. Sami AYDOĞAN ve Tekn. Bayram KAPLAN' ın emekliliğe ayrılması münasebetiyle 21 Aralık 2021 Salı günü fakültemizde veda resepsiyonu düzenlendi.

Olağan hizmet süresini tamamlayarak çalışma hayatını noktalayan arkadaşlarımızın onuruna verilen resepsiyona, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili, Dekan Yardımcıları, Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fakülte Sekreteri, Bölüm Başkanları, Anabilim Dalı Başkanları, öğretim üyeleri, elemanları, idari ve yardımcı hizmetler kadrosu çalışanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan fakültemiz Dekan Vekili Prof. Ekrem GÜREL, "Arkadaşlarımızla yıllardır aynı çatı altında görev yapmaktan memnunuz, görevi süresince güzel ve başarılı işler ortaya koydular. Yalnız işleriyle değil, sosyal yönüyle de aktif olan arkadaşlarımızla çalışmak güzeldi. Fakültemizin çalışma süreçlerine ve kurumsal kültürüne sundukları değerli katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşantılarında sağlık ve huzur diliyoruz." dedi. Açılış konuşmalarının kısa tutulmasının yararına vurgu yapan Dekan GÜREL, duygu ve düşüncelerini ifade etmeleri adına sözü emekli arkadaşlarımıza bıraktı.

 

Emekli Teknisyen Bayram KAPLAN; "Özlem Çekiyorum"

"Hüznü ve sevinci bir arada yaşamaktan dolayı karışık duygular içerisinde olduğunu" dile getirerek konuşmasına başlayan emeklimiz Bayram KAPLAN, "Şu anda duygularımı cümlelere dökmek çok zor. Sizlerle yeniden birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Emekliliğe adım atan birisi olarak duygularımı paylaşmak gerekirse; insan emekli olduktan sonra şöyle bir rahatlıyor, sonra özlem çekmeye başlıyor, devamında bu duruma da alışıyor." dedi ve sözü Sami Bey'e devretti.

 

Emekli Bilgisayar İşletmeni Sami AYDOĞAN; "Ayrılmak Çok Zordu"
“36 yıllık meslek hayatımın yarısını geçirdiğim bu aile ortamı içerisindeki birlik ve beraberliği asla unutmayacağız, bizleri onore ettiniz." diyerek duygu dolu konuşmasına başlayan emeklimiz Sami AYDOĞAN; "Burası benim ikinci kurumum. Buraya geldiğimde ne ile karşılaşacağımı, neler olacağını bilmiyordum. Sağolsunlar, mesai arkadaşlarımızın destekleri ile fakültemize daha kısa süre içerisinde uyum sağladım, çok güzel günlerimiz oldu burada. Biraz duygusal bir ortam olacak ama, sizlerden ayrılmak benim için oldukça zordu. Sizlerle birlikte burada aynı havayı bir kez daha teneffüs ettiğim için çok mutluyum. Herkese teşekkürlerimi sunuyor ve haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum.” dedi.

 

Emekli Bilgisayar İşletmeni Metin ALKAN; "Gönlünüz Hep Burada Kalıyor"
Konuşmasına, "Sami ve Bayram abilerimize göre ben biraz daha genç yaşta emekliye ayrıldım." diyerek başlayan emeklimiz Metin ALKAN ise; "Genç yaşta emekli olmak bizler için daha iyi. En azından gençlik dönemlerimizde yapamadıklarımızı, eşimize, çocuklarımıza ayıramadığımız zamanı belki biraz telafi edebiliyoruz. Şuan 53 yaşımdayım, 30 yıl bu kuruma hizmet verdim. Bunca yıldan sonra tabii ki buradan ayrılıp gitmek kolay olmuyor, bu durumu biraz da olsa aşabilmek için olabildiğince arkadaşlarımızla görüşmeye çalışıyorum. Duramıyorsunuz, çünkü aklınız ve gönlünüz hep burada kalıyor. Ama yine de, herkese genç yaşlarında emekliye ayrılmalarını tavsiye ediyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Emektarlarımıza Plaket, Çiçek ve Hediye Takdim Edildi

Akademik ve idari çalışanlarımızın katkılarıyla hazırlatılan plaket, çiçek ve kol saatinden oluşan hediye seti, Fakülte Dekan Vekili Prof. Ekrem GÜREL, Dekan Yardımcısı Doç. Serdar UĞURLU ve Doç. Sedat ÇETİN, Fakülte Sekreteri Okşan ARAL KILIÇ tarafından emektarlarımız Sami AYDOĞAN'a, Metin ALKAN'a, Bayram KAPLAN'a takdim edildi. Karşılıklı teşekkür, iyi dilek ve temennilerin sunulmasının ardından pasta kesimine geçildi, resepsiyona katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Teşekkürler Sami AYDOĞAN, Metin ALKAN, Bayram KAPLAN...

Görev yaptıkları zaman dilimi içerisindeki çalışkanlığı, disiplini, uyumu, özverisi ile hatırlayacağımız; hoş sohbeti, nezaketi, gülen yüzü, yardımsever ve vefalı kişiliği ile kurumumuzda hoş bir sâdâ bırakan değerli mesai arkadaşlarımız Sami AYDOĞAN'a, Metin ALKAN'a, Bayram KAPLAN'a fakültemize verdiği kıymetli katkılarından dolayı teşekkür eder, hayat yolculuklarının Fen Edebiyat Fakültesi durağında da kendilerini yalnız bırakmayan değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temenni ederiz.  

Ömrünüz bereketli, yolunuz ve bahtınız açık olsun…

 

FAKÜLTE DUYURULARI

Top