-->

Fakültemizin 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri Yapıldı

02 Mayıs 2019

1992 yılında kurulan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin (BAİBÜ) en köklü fakültelerinden biri olan fakültemizin 2018-2019 akademik yılı mezuniyet törenleri gerçekleştirildi. Toplam 440 öğrencinin mezun olduğu törenlerde, fakültede dereceye giren öğrencilere mezuniyet ve başarı belgeleri takdim edildi.

Üniversitemizin Kongre Merkezi Bordo Salonunda gerçekleştirilen törenlere; BAİBÜ Rektör Yardımcısı ve Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Mustafa YAMAN, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenlerin açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Mustafa YAMAN, 22’nci dönem mezunlarını vermenin gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Geride kalan 26 yılda mezun ettiğimiz 7 bin 269 mezunumuza bugün 440 mezun daha eklemekteyiz. Üniversite heyecanı ile 4 yıl önce başlayan bu güzel yolculuğunuzda siz değerli öğrencilerimize 140 akademik ve 17 idari personel olmak üzere kaliteli ve nitelikli bir eğitim öğretim vermeye çalıştık.” dedi.

Konuşmasında mezunlara seslenen Dekan Prof. Dr. YAMAN, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Şu an eğitim kalitesi üniversitemiz için ön planda, bilimselliğiyle, akademik personeliyle, üretkenliğiyle en iyi olan bir Fen Edebiyat Fakültesi’nden mezun olmaktasınız. Ancak unutmayın ki eğitim hiç bitmeyen, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Bilgiler hızla değişiyor, toplumun ihtiyaçları farklılaşıyor. Dün çok teknolojik ve yeni olan bir ürün bugün gayet basit ve sıradan olabiliyor. Dolayısıyla başarının yolu kendini daima güncellemekten geçiyor. Hayatın her alanında hedefleriniz olsun. Bu hedeflere ulaşmak için mücadele ediniz. Olaylara ve konulara duygusal değil bilimsel bakınız. Araştırıcı ve meraklı olunuz. Hangi mesleği yaparsanız yapın, o mesleğin en iyisi olunuz. İyi bir eş, iyi bir anne, iyi bir baba ve herşeyden önemlisi iyi bir insan olmayı, vatan, millet sevdalısı, çalışkan, insanlara ve doğaya saygılı çocuklar yetiştirmeyi unutmayınız. Sizden farklı düşünenlere saygılı yaklaşınız. İçimizdeki farklılıkların bizlere güven kattığını unutmayınız. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olunuz. Sevgili öğrenciler, bugün birer meslek sahibi olarak sizleri uğurluyoruz. Allah geleceğinizi aydın, yolunuzu açık etsin.”

Ardından 2018-2019 akademik yılında fakültemizde dereceye giren Psikoloji Bölümü’nden 3 öğrenciye temsili diploma ile başarı belgelerini takdim etti.

 

Açılış Programından Sonra Bölümlerimizin Mezuniyet Törenlerine Geçildi.

Sabah saatlerinde başlayan açılış programının ardından sırasıyla Biyoloji, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerimizin mezuniyet törenlerine geçildi. Bölüm Başkanlarımızın açılış konuşmaları ile başlayan bölüm mezuniyet törenlerinde, bölüm içerisinde dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. Bölüm birincisinin konuşması ile devam eden törenlerde mezun öğrencilerin hazırladığı video ve fotoğraf gösterimleri, katılımcılara sevinç ve hüznü bir arada yaşattı. Bölümdeki hocalarından temsili diplomalarını alan mezun adayları, üniversiteden mezun olmanın heyecanını kep atarak kutladı. Katılımcılara verilen çeşitli ikramların ardından törenler sona erdi.

2018-2019 akademik yılında fakültemizin bölümlerinden mezun olan öğrencilerimizi tebrik eder, vatanımıza, milletimize, devletimize gönülden hizmet sunan fertler olabilmelerini, hayat yolculuklarının bundan sonraki merhalelerinde sağlık, huzur ve başarılar temenni ederiz.

FAKÜLTE DUYURULARI

Top