Print this page

YÖKAK Öğrenci Komisyonunun “Kalite Elçisi Eğitimi” Daveti

30 Ocak 2021
Sevgili Yükseköğretim Öğrencileri,
 
Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından, yükseköğretimde kalite güvencesi süreçlerine öğrenci katılımının sağlanması ve kalite kültürünün yaygınlaştırılması kapsamında yetkinlik kazandırmak amacıyla 05-20 Şubat 2021 tarihleri arasında “Kalite Elçisi Eğitimi” düzenlenecektir. 
 
Eğitimlere; başvuru tarihinde herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans/lisans/lisansüstü programına kayıtlı, öğrenime aktif bir şekilde devam eden  öğrenciler başvurabilir.
 
Üç farklı tarihte gerçekleştirilecek olan eğitimlerin ilki 05-06 Şubat 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirilecektir. Katılımcılar sadece kayıt yaptırdıkları tarihteki eğitime dahil olabilirler. Eğitime bir kez katılmak yeterlidir. Her eğitimin içeriği aynı olup, her eğitim için 80 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Kontenjan dolduğunda bir sonraki eğitime katılmak için www.yokak.gov.tr adresindeki duyurular takip edilebilir.
 
Eğitim toplam 9,5 saatten oluşmaktadır. Katılımcıların eğitime aktif katılmaları beklenmektedir. 
 
Eğitimi başarı ile tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verecek ve bu kişiler başvuru yapmaları halinde öğrenci değerlendirici havuzuna dâhil edileceklerdir (Not. Havuza dahil olan öğrencilerin, değerlendirici olmak için Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından düzenlenen Değerlendirici Eğitimi’ni almaları gerekmektedir. Bu eğitimi alan öğrencilerin değerlendirici olabilmeleri için öğrencilik durumlarının devam ediyor olması/mezun durumda olmamaları gerekmektedir). 
 
Kayıt olmak için https://yokak.gov.tr/yuksekogretim-ogrencilerine-yonelik-kalite-elcisi-egitimi-178